Remont i wykończenie mieszkania – dlaczego lepiej zlecić to fachowcom?

Zalety zlecania remontu fachowcom

“Wykończenie mieszkania – samodzielnie czy z pomocą fachowca. ?” – przed takim pytaniem staje każdy, kto planuje modyfikację lub odświeżenie mieszkania. I jak pewnie się domyślasz, każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Nadal jednak zdecydowana większość właścicieli nieruchomości wybiera profesjonalne wsparcie. Dlaczego? Powodów jest wiele!

Profesjonalne doświadczenie i umiejętności

Decydując się na współpracę z dobrym fachowcem, zyskujesz dostęp do jego branżowej wiedzy i doświadczenia, które zdobywał i dopracowywał przez lata. Mimo największych starań nie zdobędziesz podobnych kompetencji w kilka tygodni, nawet mając do dyspozycji najlepszą literaturę czy poradnikowe filmy na YouTubie. 

Skrócenie czasu remontu

Nie każdy musi znać się na wykończeniu mieszkania. Nie każdy też – nawet jeśli posiada niezbędne umiejętności – może pozwolić sobie na tymczasową rezygnację z pracy zawodowej, by zająć się wykończeniem mieszkania. Właśnie w takich sytuacjach współpraca z dobrym fachowcem jest zbawienna, bo zaoszczędza sporo czasu. Kiedy ktoś wie, jak coś zrobić i po jakie narzędzia sięgnąć, by wykonać to najlepiej, a w dodatku pracuje przez kilka godzin każdego dnia, prace przebiegają znacznie szybciej!

Zapewnienie wysokiej jakości wykonania

O dobrego fachowca nie jest łatwo, ale kiedy już go znajdziesz, możesz spać spokojnie, wiedząc, że profesjonalnie zrealizuje zlecenie i nada Twojemu mieszkaniu wymarzony wygląd. Bez żadnych niedociągnięć, z precyzyjnym opracowaniem nawet najmniejszych detali, przy wykorzystaniu solidnych materiałów. Dzięki temu życie w mieszkaniu będzie komfortowe, a Ty zyskasz święty spokój i satysfakcję. W to warto zainwestować!

Wybór właściwych materiałów i narzędzi

Rynek materiałów do wykończenia mieszkania jest ogromny i różnorodny. Wybór samych farb do ścian może przyprawić o zawrót głowy, a co dopiero tynku, gipsu, paneli, kafelek i różnych narzędzi. Jeśli nie masz doświadczenia w wykończeniach, sam wybór wyposażenia zajmie Ci mnóstwo czasu. W dodatku ponosisz duże ryzyko, że wybierzesz źle, a kiepska jakość akcesoriów i tworzyw da niezadowalający efekt budowlany. 

Z dobrym fachowcem u boku nie musisz się tym martwić! Specjalista wysłucha, jaki rezultat chcesz osiągnąć i na tej podstawie podpowie, co warto kupić, gdzie i za ile, by nie przepłacić, a jednocześnie zyskać oczekiwaną jakość. To słynne know-how, które otrzymujesz w pakiecie!

Za fachową pomoc trzeba zapłacić – to jasne. Kiedy jednak pomyślisz, ile czasu i energii trzeba by poświęcić na ten projekt, realizując go samodzielnie, a także, z jakim ryzykiem ewentualnych napraw się to wiąże, zauważysz, że „zapłacić komuś” nie oznacza „stracić”. Wręcz przeciwnie!

Uniknięcie błędów i poprawek

Kiedy myślisz o zatrudnieniu ekipy remontowej, wstępuje w Ciebie obawa pt.: „co jeśli wybiorę źle”? Uwierz nam – są na świecie dobrzy fachowcy, z pomocą których zyskasz wnętrze bez niemądrych błędów i święty spokój od przebudowy na co najmniej kilka lat, ciesząc się funkcjonalnością każdego kąta w Twoim domu. W LafHome współpracujemy wyłącznie z takimi! Dzięki temu uwalniamy Cię od poszukiwań i od razu dajemy dostęp do sprawdzonych wykonawców.

Wykorzystanie profesjonalnych zniżek i kontaktów

Obniżenie kosztów remontu – czy to możliwe? Jak najbardziej! Klucz do sukcesu to zatrudnienie dobrej ekipy, nieprzysparzającej problemów. Możesz też zlecić remont i wykończenie mieszkania przez pośrednika. Wtedy nie tylko nie musisz kontrolować postępu prac (po prostu wchodzisz do gotowego mieszkania!), ale otrzymujesz także dostęp do sprawdzonych kontaktów i zniżek, których nie jesteś w stanie osiągnąć na własną rękę.

Bezpieczeństwo i zgodność z przepisami

Jeśli nie masz w małym palcu Prawa budowlanego, dobry fachowiec jest Ci po prostu potrzebny, by uchronić Cię przed remontowymi kłopotami.

Przestrzeganie lokalnych przepisów i norm

Remont mieszkania wiąże się z pewnymi ograniczeniami wynikającymi z przepisów prawa. Niedozwolone są między innymi czynności mogące naruszyć konstrukcję budynku lub części wspólne. To na przykład kucie w ścianie nośnej czy przeniesienie instalacji gazowej. Szczególną ostrożność trzeba zachować przy remoncie rur i wymianie grzejników. A to tylko kilka kwestii, które musisz mieć na uwadze. 

Jeśli nie chcesz ryzykować złamaniem przepisów i związanymi z tym grzywnami lub błędami budowlanymi zmniejszającymi ogólne bezpieczeństwo przebywania w mieszkaniu, zdecydowanie postaw na współpracę z dobrymi fachowcami. Oni – poza umiejętnościami technicznymi – są też na bieżąco z obowiązującym prawem budowlanym. Dzięki temu masz gwarancję wykonania remontu lub wykończenia zgodnie z wymogami technicznymi

Możliwość skupienia się na innych aspektach życia

Wolność i święty spokój, jaki zyskujesz, decydując się na współpracę z fachowcami budowlanymi, jest nie do przecenienia! Zamiast poświęcać urlop na remont, możesz kontynuować swoje codzienne życie, nie wprowadzając do niego niemal żadnych zmian, a Twoje mieszkanie z dnia na dzień będzie coraz piękniejsze i bliższe wyglądowi, o jakim marzysz. 

Podejmując współpracę z LafHome nie musisz nawet rezerwować czasu na kontrole postępu prac czy stres związany z tym, czy wykonawcy na pewno dobrze realizują zlecone im zadania; tym zajmiemy się my! Co więcej, dajemy Ci 36-miesięczną gwarancję na nasze usługi.

Jak przygotować się do remontu z fachowcami?

Żeby remont przebiegł sprawnie i przyniósł efekt, o jakim marzysz, dobrze się do niego przygotuj.

Określenie celów i oczekiwań

Zaprezentuj wykonawcy, co chcesz zmienić w mieszkaniu, jakich funkcjonalności potrzebujesz i opowiedz o wymarzonej aranżacji. Powiedz też o preferowanym terminie realizacji i skonfrontuj to z rzeczywistymi możliwościami ekipy remontowej. Ustal jak najwięcej rzeczy, zanim pracownicy zaczną działać; później na wiele ustaleń będzie po prostu za późno.

Przygotowanie budżetu

Zdecyduj, ile możesz i chcesz wydać na remont i zgodnie z tym szukaj rozwiązań przybliżających Cię do osiągnięcia wymarzonego mieszkania. Działając w odwrotnej kolejności – najpierw szukanie wykonawców, później martwienie się budżetem – ryzykujesz, że wydasz więcej, niż byś chciał, zyskasz nie taki wygląd i komfort mieszkania, na jakim Ci zależy lub że remont nie zostanie ukończony, bo zabraknie na to środków. Kluczem do zadowolenia z wykończenia wnętrza jest zatem przewidywalność.

W LafHome dobrze o tym wiemy, dlatego stworzyliśmy kilka pakietów na remont i wykończenie wnętrz – każdy ze stałą ceną i jasno określonym zakresem prac. Wybierasz najlepszy dla siebie, płacisz raz z góry znaną kwotę i… nie myślisz o niczym więcej! Nasi fachowcy zajmują się wszystkim; Ty tylko czekasz na swój idealny dom. 

Kliknij i poznaj pakiety: Standard, Premium, Premium+ i Mini Premium.

Podsumowanie

Drobne prace, jak malowanie ścian czy tapetowanie, wiele osób może zrobić samodzielnie. Jeśli jednak myślisz o generalnym remoncie lub wielopłaszczyznowym wykończeniu wnętrza, dobry fachowiec oszczędzi Ci sporo czasu i nerwów. Uchroni Cię przed kosztownymi błędami i w znacznie korzystniejszym, z góry przewidzianym terminie odda Ci mieszkanie w takim stanie, jakiego oczekujesz. Twoim zadaniem jest tylko jasno sprecyzować swoje oczekiwania i przygotować budżet. 

Skontaktuj się z nami, a uwolnimy Cię od żmudnych poszukiwań ekipy remontowej i ryzyka wtopy!

Pozostałe wpisy